Epizod 4: Anna Dymna i Wojciech Szczawiński „Warto mimo wszystko”

21 maj 2006

Moje EwangelieAnna Dymna przez kilka lat była niemal nieobecna w mediach. W tym czasie – obok grania w teatrze – zajmowała się pracą z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Teraz Dymna zaczęła wykorzystywać niesłabnącą popularność do pomocy swoim podopiecznym. Czy jest szczera w tym, co robi? Wojciech Szczawiński w wywiadzie-rzece „Warto mimo wszystko” nigdy nie zadaje tego pytania wprost, ale czuć je niemal na każdej kartce.

„Jestem zwyczajna. Walczę o tę swoją zwyczajność, podobnie jak inni wkładają wiele wysiłku, by uchodzić za niezwyczajnych” – mówi Anna Dymna w jednej z rozmów, z których powstała wydana przez „Znak” książka. Ta myśl przewija się przez każdą sponad dwustu stron gigantycznego wywiadu. Nieważne, czy Wojciech Szczawiński rozmawia z Dymną w domowym zaciszu, dzień przed premierą kolejnej sztuki, czy podczas koncertu charytatywnego: aktorka zawsze pokazuje, że nie ma w niej nic z wielkiej gwiazdy. Jednocześnie nie krytykuje swoich koleżanek i kolegów po fachu, którzy sypiają do południa, sprzedają się w telenowelach i reklamach, a pomoc innym traktują jako promocję własnej osoby.

[audio:https://www.glosa.info/epizody/glosa04.mp3]

Kliknij tutaj, aby zapisać na dysku czwarty epizod „Glosy – podkastu o nowych książkach”.

Anna Dymna i Wojciech Szczawiński, „Warto mimo wszystko”, Wydawnictwo Znak, Kraków 2006.

Strona fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”: www.mimowszystko.org.

Kategoria: Bez kategorii

Napisz komentarz

Wymagany

Nie jest publikowany

Dozwolone tagi HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Nawiąż do wpisu  |  śledź komentarze przez RSSOstatnie wpisy

Kalendarz

grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Starsze wpisy