Wpisy z kwiecień 2008

Odcinek 58: Tomasz Perkowski „Jak zostać milionerem w 24 godziny”

Jak zostać milionerem w 24 godziny - okładkaMyśl o dorobieniu się miliona – choćby złotych – w 24 godziny przeszła kiedyś przez głowę chyba każdemu człowiekowi. Tomasz Perkowski już na pierwszej stronie swojej książki pisze, jak ten cel osiągnąć, choć przyznać trzeba, że recepty te są dość przewrotne. Kto nie zechce z nich skorzystać, ten na kolejnych dwustu stronach może zapoznać się z bardziej konwencjonalnymi drogami dojścia do dużych pieniędzy. Od razu warto zaznaczyć: nie potrzeba do tego ani wielkich zdolności, ani wysokiego kapitału wyjściowego.

W tym odcinku Glosy rozmawiam z autorem poradnika, który z wykształcenia jest ichtiologiem, a z zawodu osobą zarządzającą wcale niemałym kapitałem Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

[audio:https://www.glosa.info/epizody/glosa58.mp3]

Kliknij tutaj, aby zapisać na dysku odcinek „Glosy – podkastu o nowych książkach” o książce „Jak zostać milionerem w 24 godziny”.

Tomasz Perkowski, „Jak zostać milionerem w 24 godziny”, Wydawnictwo Prószyński i S-ka, Warszawa 2008.

Skomentuj 16 kwietnia, 2008

Odcinek 57: Arto Paasilinna „Fantastyczne samobójstwo zbiorowe”

Fantastyczne samobójstwo zbiorowe - okładkaJest autokar, jest szeroki wybór bohaterów, jest wreszcie jeden cel: wspólnie pozbyć się życia. Arto Paasilinna w przewrotnej opowieści pokazuje, jak grupa zniechęconych do ziemskiej egzystencji straceńców odzyskuje radość życia, wyśmienicie bawiąc się na podróży przez Europę, której zwieńczeniem ma być efektowne popełnienie zbiorowego samobójstwa.

W tym odcinku podkastu Glosa rozmawiam z tłumaczką książki fińskiego pisarza, Bożeną Kojro. Moja rozmówczyni mówi również o pierwszej książce Arto Paasilinny „Wyjący młynarz”.

[audio:https://www.glosa.info/epizody/glosa57.mp3]

Kliknij tutaj, aby zapisać na dysku odcinek „Glosy – podkastu o nowych książkach” o książce „Fantastyczne samobójstwo zbiorowe”.

Arto Paasilinna, „Fantastyczne samobójstwo zbiorowe”, Wydawnictwo Kojro, Warszawa 2007.

Jest 1 komentarz 8 kwietnia, 2008

Odcinek 56: Vadim Makarenko „Tajne służby kapitalizmu”

Tajne służby kapitalizmu - okładkaCzy sprawdzacie swoje worki ze śmieciami przed wrzuceniem ich do kubła? Po wysłuchaniu tego odcinka podkastu Glosa zapewne zaczniecie to robić. Dzisiejsze korporacje wiedzę o swoich klientach czerpią bowiem z wielu niekonwencjonalnych źródeł, w tym z naszych śmieci. Wysłani na ich zlecenie badacze przeczesują jednak nie tylko wysypiska śmieci, ale zamieszkują również w naszych mieszkaniach, towarzysząc nam od świtu do nocy w codziennych czynnościach. A jeśli i to nie wystarcza, przedstawiciele korporacji zapraszają nas na atrakcyjne wyjazdy, na których wyciągają od nas opinie o swoich produktach.

O tych i innych technikach badania oczekiwań konsumenta opowiada Vadim Makarenko, autor książki „Tajne służby kapitalizmu” w reaktywowanym po kilkumiesięcznej przerwie podkaście Glosa.

[audio:https://www.glosa.info/epizody/glosa56.mp3]

Kliknij tutaj, aby zapisać na dysku odcinek „Glosy – podkastu o nowych książkach” o książce „Tajne służby kapitalizmu”.

Vadim Makarenko, „Tajne służby kapitalizmu”, SIW Znak, Kraków 2008.

Skomentuj 6 kwietnia, 2008Kalendarz

kwiecień 2008
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Starsze wpisy