Odcinek 38: Paweł Zuchniewicz „Wujek Karol. Kapłańskie lata Papieża”

2 kwi 2007

Wujek Karol - okładka„Wujek Karol. Kapłańskie lata Papieża” Pawła Zuchniewicza to pozycja przeznaczona dla szerokiego grona czytelników, przedstawiająca w zbeletryzowanej formie dwanaście lat z życia Karola Wojtyły. Wcześniej ukazała się już podobna książka „Lolek. Młode lata Papieża”, a omawiana przeze mnie dzisiaj powieść jest jej kontynuacją.

Czy warto sięgnąć po tę książkę? Z pewnością jest ona solidnie udokumentowana, atrakcyjnie napisana i ładnie wydana. Jeżeli jednak poznawanie życia Jana Pawła II ma zatrzymać się wyłącznie na książkach Zuchniewicza, to grozi nam uznanie jedzenia kremówek po maturze za najważniejsze wydarzenie w życiu Karola Wojtyły. Książka „Wujek Karol. Kapłańskie lata Papieża”, wydana przez Prószyński i S-ka, może być dobrym punktem wyjścia do poznawania dorobku Jana Pawła II. Ale poprzestać tylko na niej zdecydowanie nie można.

[audio:https://www.glosa.info/epizody/glosa38.mp3]

Kliknij tutaj, aby zapisać na dysku odcinek „Glosy – podkastu o nowych książkach” o „Wujku Karolu”.

Paweł Zuchniewicz, „Wujek Karol. Kapłańskie lata Papieża”, Prószyński i S-ka, Warszawa 2007.

Kategoria: Bez kategorii

Jest 1 komentarz Napisz swój

  • 1. kamina  |  15 maj 2007 o 8:40

    Istotnie. Kremówki to może nie jest najdonioślejsze wydarzenie z jego życia. Ale bardzo charakterystyczne dla jego osoby – w sensie sposobu w jaki o tym mówił. Z resztą wiele jest takich wypowiedzi i anegdot. Część z nich zgromadzono w książce Kwiatki Jana Pawła II. Na uwagę zasługuje również książka „Lolek. Młode lata papieża” która wcześniej wydana zachęciła mnie do zakupu tej.
    Jeżeli ktoś jednach chciałby się dowiedziec czegoś więcej o osobie Karola Wojtyły polecam serię „Jan Paweł II, Karol Wojtyła”

Napisz komentarz

Wymagany

Nie jest publikowany

Dozwolone tagi HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Nawiąż do wpisu  |  śledź komentarze przez RSSOstatnie wpisy

Kalendarz

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Starsze wpisy